Iwo Orłowski

Iwo Orłowski

Wzrost
180
Wiek
52
Oczy
zielone
Włosy
szatyn / krótkie
Sylwetka
postawna
Karnacja
jasna
Rozmiar
L

Języki obce

niemiecki
rosyjski
angielski u.s.a.

Umiejętności

Śpiew
Prawo jazdy B
Jazda konna
Akrobatyka
Pływanie
Rower
Jazda na nartach

Taniec

Klasyczny
Towarzyski
Współczesny
Agent aktorski
Agencja Skene
+48 512 314 091
+48 600 944 321
info@skene.pl

Profile zawodowe

Resume

Ceniony i wszechstronny aktor, ale także solista scen muzycznych. Tenor obdarzony wspaniałą barwą głosu, odtwórca wielu niezapomnianych ról musicalowych i operetkowych. Ciągle rozwija się artystycznie, poszerza emploi, ma na swoim koncie wiele ciekawych kreacji aktorskich, zarówno na scenie, jak i w filmie. Artysta szczególnie ceni sobie tytułową rolę Popiela w rock-operze Katarzyny Gaertner, ponieważ kompozytorka pisała tę partię z myślą o Nim, uwzględniając Jego warunki głosowe i aktorskie. Znakomicie sprawdza się też jako showman i prezenter, gdyż obdarzony jest nie tylko niezwykłym głosem, ale także ujmującą osobowością i niespotykanym darem nawiązywania naturalnego i bezpośredniego kontaktu z publicznością. Wykształcenie: 1990 - PWST Warszawa, Wydz. Aktorski 1996 - Akademia Muzyczna Łódź, Wydz.Wokalno-Aktorski Filmografia: 2010 - KLAN 1902, 1903 (Trent) 2008 - 990, 991, 1057, 1058 w PLEBANIA (Leopold), 2003-2009 - NA WSPÓLNEJ (urzędnik USC) Role teatralne: DArtagnan - Trzej muszkieterowie Max Baum - Ziemia obiecana Escamillo (Torreador) - Carmen (Georges Bizet) Mustafa-Bej - Bal w Savoyu Ferri - Wiktoria i jej huzar Juan, Cyrulik - Człowiek z La Manchy Perczyk - Skrzypek na dachu Jakob - Klatka szaleńców Emil - Porwanie Sabinek Fred - Dziadek do orzechów Mustafa - Can-Can Nikos - Zorba Książę Orłowski - Zemsta nietoperza Big Popiel - Popiel Pluton - Orfeusz w piekle Daniło - Wesoła wdówka Boni - Księżniczka czardasza

O nas

Agencja Aktorska Skene niezmiennie reprezentuje interesy aktorów i aktorek od 1993 roku. Jesteśmy jedną z pierwszych i największych tego typu agencji w Polsce. Współpracujemy ze wszystkimi znaczącymi producentami filmowymi, telewizyjnymi i reklamowymi w Polsce.
Bardzo chętnie pracujemy przy etiudach studenckich, wspomagamy debiuty reżyserskie i kino offowe. Aktorzy i aktorki reprezentowanie przez nas, uczestniczą w międzynarodowych koprodukcjach z kinematografiami europejskimi, amerykańskimi czy azjatyckimi.
Nasz doświadczony zespół agentów aktorskich, wspomagają działy prawny i księgowy. W ramach naszych usług wykonujemy również sesje foto/video, aby jak najlepiej dostosować materiały promocyjne do wymagań rynku filmowego.

Kontakt

Skene Sp. z o.o.
00-724 Warszawa
ul. Chełmska 21

+48 22 841 38 21

skene.pl

info@skene.pl

Aktualności

Skene.Aktorska
Skene.Epizodyści
Skene.Teatr
Skene.Impresariat