Anna Gajewska

Anna Gajewska

Wzrost
167
Wiek
44
Oczy
zielone
Włosy
szatyn / kręcone
Sylwetka
szczupła
Karnacja
jasna
Rozmiar
M

Języki obce

angielski brit.
francuski
rosyjski
angielski u.s.a.

Umiejętności

Śpiew
Gra na flecie
Gra na gitarze
Prawo jazdy B
Jazda konna
Szermierka
Pływanie
Koszykówka
Jazda na łyzwach

Taniec

Podstawy
Agent aktorski
Agencja Skene
+48 602 785 261
+48 512 314 090
+48 600 944 321
info@skene.pl

Profile zawodowe

Video

Resume

Wykształcenie: 1999 - Dyplom Akademii Teatralnej im. A.Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Aktorski 1988 - 1990 - Szkoła Muzyczna I stopnia w Białymstoku, klasa gitary Doświadczenie zawodowe: 1999 - 2004 - Teatr Dramatyczny 2003 - Teatr Nowy 2004/2005 - Teatr Syrena 2004/2005 - Rampa 2005 - Teatr Nowy Praga 2006 - 2008 - Laboratorium Dramatu 2007/2008 - Studio Teatralne KOŁO Od 2009 - Aktorka Teatru na Woli Współtworzy Fundację Sztuki Arteria Filmografia: 2019 - s.10 odc. 1,2,4,6,,9,12 w serialu O MNIE SIĘ NIE MARTW (rola: terapeutka) 2018 - Film DRUGI POKÓJ (rola: Grażyna) 2018 - odc. 192 w serialu NA SYGNALE (rola: Marika) 2017 - odc. 1319 w serialu M JAK MIŁOŚĆ (rola: matka Olki) 2016 - odc. 100 w serialu KOMISARZ ALEX (rola: Dyrektorka domu seniora) 2014 - odc. 1062 w serialu BARWY SZCZĘŚCIA (rola: Lekarka) 2013 - odc. 32 w PRAWO AGATY (rola: Liliana Goździk) 2010 - odc. 512 w BARWY SZCZĘŚCIA (rola: lekarka) 2010 - odc. 64 w OJCIEC MATEUSZ (rola: Beata Wolańska - żona Mikołaja) 2010 - Serial SAMO ŻYCIE (rola: pracownica Agencji Reklamowej `Aspekt`) 2009 - Serial KLAN (rola: Helena - sekretarka Marka Walczaka) 2009 - MOJA KREW (Konsultacja językowa + rola: śpiewaczka na weselu) 2007 - odc. 2, 4-10, 13, 14 w EKIPA (rola: dziennikarka) 2006 - odc. 54 w KRYMINALNI (rola: lektorka Justyna Idzik) 2004 - odc. 190 w NA DOBRE I NA ZŁE (rola: wychowawczyni klasy Kamila i Adama) 2000/2001 - Serial MIASTECZKO (rola: Marysia Małecka - siostra Michała) Etiudy szkolne PWSFTviT: 2007 - Norweski film krótkometrażowy FALSTART (Obsada aktorska) Teatr TV: 2001 - BEATRIX CENCI (rola: Wiedźma), reż.: J.Englert 1998 - KSIĄŻĘ CHOCHLIK (Obsada aktorska) 1998 - SZKOLNE GRAFFITI II (rola: Anka) 1997 - SZKOLNE GRAFFITI (rola: Anka) Spektakle - Teatr na Woli / Laboratorium Dramatu Warszawa: 2013 - KAMASUTRA reż.: A.Figura (rola: Miłośnica) 2012 - OPERETKA reż.: W.Kościelniak (rola: Walentowa) 2011 - BADEN-BADEN reż.: A.Figura (rola: Udi) / Scena Przodownik 2011 - GARDENIA reż.: A.Figura (rola: Kobieta) 2010 - MERLIN. INNA HISTORIA reż.: O.Spisak (rola: Viviana) 2007 - TIRAMISU reż.: A.Figura (rola: Dyrektorka) 2006 - KOWAL MALAMBO reż.: O.Spisak (rola: Lola) 2006 - KORONACJA reż.: Ł.Kos (rola: Kochanka) / Scena Przodownik Inne spektakle: 2018 - MIŁOŚĆ OD OSTATNIEGO WEJRZENIA reż. Kempa Iwona (obsada aktorska)/Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy Warszawa 2018 - PIJANI reż. Urbański Wojciech (rola: Linda)/Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy Warszawa 2017 - KINKY BOOTS reż. Pietrowiak Ewelina (rola: Pat)/Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy Warszawa 2016 - WIZYTA STARSZEJ PANI reż. Kostrzewski Wawrzyniec (rola: Trzecia)/Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy Warszawa 2016 - CABARET reż. Pietrowiak Ewelina (rola: Lulu)/Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy Warszawa 2015 - DZIWNY PRZYPADEK PSA NOCNA PORĄ reż. Krofta Jakub (rola: Pani Shears, Pani Gascoyne, Numer44, Kobieta na ulicy, Kobieta w informacji, Kobieta w Londynie)/Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy Warszawa 2014 - KUPIEC WENECKI reż. Figura Aldona (rola: Nerissa)/Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy Warszawa 2014 - TAJEMNICZY KLIENT reż Gorzkowski Igor (obsada aktorska)/Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej Warszawa 2014 - TRZY SIOSTRY reż. Bogajewska Małgorzata (rola: Olga)/Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy Warszawa 2010 - DOLINA MUMINKÓW W LISTOPADZIE reż.: I.Gorzkowski / Studio Teatralne Koło (rola: Filifionka) 2008 - UKRYJ MNIE W GAŁĘZIACH DRZEW reż.: I.Gorzkowski / Premiera w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie oraz Studio Teatralne Koło (rola: Maria) 2007 - HYDRAULIK reż.: I.Gorzkowski / Studio Teatralne Koło (rola: Nina) 2005 - OPERA ZA TRZY GROSZE reż.: L.Adamik / Teatr Syrena (rola: Polly) 2004 - SALLINGER reż.: M.Sieczkowski / Teatr Nowy; Fabryka Trzciny Warszawa (rola: Anna) 2003 - NAJWIĘCEJ SAMOBÓJSTW ZDARZA SIĘ W NIEDZIELĘ reż.: A.Pawłowski / Teatr Nowy w Warszawie (rola: Klara) 2002 - ALICJA W KRAINIE CZARÓW reż.: T.Hynek (rola: Gołębica) 2001 - WSZYSTKO DOBRE, CO SIĘ DOBRZE KOŃCZY reż.: P.Cieślak / Teatr Dramatyczny w Warszawie (rola: Helena) 1999 - IWANOW reż.: M.Bednarkiewicz / przedstawienie dyplomowe (rola: Anna Pietrowna) 1999 - ĆWICZENIA Z SZEKSPIRA reż.: M.Wojtyszko (role: Wiedźma, Desdemona) Polski dubbing / Głos: 2012 - Podróż na tajemniczą wyspę / Journey 2: The Mysterious Island (rola: Liz) 2012 - Prawie jak gladiator / Gladiatori di Roma (rola: Velia) 2011 - Kung Fu Panda 2 (rola: Wróżbitka) 2011 - Jednostka przygotowawcza: aniołki kontra ancymony / Prep & Landing: Naughty vs. Nice (rola: Magee) 2011 - Powodzenia Charlie: Film drogi / Good Luck Charlie, Its Christmas! (rola: Amy) 2011 - Ciało Chrystusa (rola: Anna Susz) - głos 2010 - Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna / Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief (rola: Persefona) 2010 - Zemsta futrzaków / Furry Vengeance (rola: Tammy) 2010 - Karate Kid (rola: Sherry) 2010 - Marmaduke - pies na fali (rola: Izabel) 2010 - Żółwik Sammy: W 50 lat dookoła świata / Sammys avonturen: De geheime doorgang (rola: Irena) 2010 - Randka z gwiazdą / StarStruck (rola: Barbara Olson) 2010 - Przyjaciel Świętego Mikołaja / The Search for Santa Paws (rola: Pani Stout) 2010 - Szesnaście życzeń / 16 Wishes (rola: Sue, matka Abby) 2010 - Bestia z Wolfsberga / The Boy Who Cried Werewolf (rola: Mama) 2010 - Barbie w świecie mody / Barbie: A Fashion Fairytale (rola: Grace) 2010 - Harriet szpieguje ? wojna blogów / Harriet the Spy: Blog Wars (rola: Violetta Welsch) 2009 - Hannah Montana. Film 2009 - Czarodzieje z Waverly Place: Film / Wizards of Waverly Place: The Movie (rola: Theresa Russo) 2009 - O, Kurczę! / Hatching Pete (rola: Doris Ivey) 2009 - Dzieci Ireny Sendlerowej / The Courageous Heart of Irena Sendler (rola: Danuta) 2009 - Mikołajek / Le Petit Nicolas (rola: Pani) 2009 - My Little Pony: Twinkle Wish Adventure (rola: Smoczyca Whimsey Weatherbee) 2009 - Podniebny pościg / Skyrunners (rola: Robin Burns) 2009 - Klopsiki i inne zjawiska pogodowe / Cloudy with a Chance of Meatballs 2009 - Jednostka przygotowawcza / Prep & Landing (rola: Magee) 2008 - Tajemnica Rajskiego Wzgórza / The Secret of Moonacre (rola: Lawenda) 2008 - Barbie i Diamentowy Pałac / Barbie and the Diamond Castle (rola: Lidia) 2008 - Viva High School Musical Meksyk: Pojedynek (rola: Matka Luli i Fera) 2008 - Viva High School Musical Argentyna / High school musical: El desafio (rola: Matka Agus) 2008 - Pokemon: Giratina i Strażnik Nieba / Gekijô ban poketto monsutâ: Daiamondo pâru - Giratina to sora no hana (rola: Layla) 2008 - Niebieski słoń / The Blue Elephant 2007 - Koń wodny: Legenda głębin / The Water Horse (rola: Anne) 2007 - Klub Winx - Tajemnica Zaginionego Królestwa / Winx Club - Il Segreto Del Regno Perduto (rola: Mandragora) 2007 - Arka Noego / El Arca (rola: Panty) 2007 - Shrek Trzeci / Shrek the Third 2006 - Alex Rider: Misja Stormbreaker / Stormbreaker (rola: Jack Starbright) 2005 - Jan Paweł II: Nie lękajcie się / Have No Fear: The Life of Pope John Paul II 2012 - Mega Spider-Man / Ultimate Spider-Man (rola: Ciocia May) 2012 - Violetta (rola: Jade LaFontaine) 2010 - Powodzenia Charlie / Good Luck Charlie (rola: Amy) 2010 - My Little Pony: Przyjaźń to magia / My Little Pony: Friendship Is Magic (rola: Zecora) 2010 - The Looney Tunes Show (rola: Tina) 2010 - Transformers Prime (rola: Airachnid) 2010 - Scooby-Doo i brygada detektywów / Scooby-Doo! Mystery Incorporated (rola: Angela Dynamit / Cassidy Williams) 2009 - 2012 - Nie ma to jak statek / The Suite Life on Deck (rola: Gigi / Gitanjali / Becky) 2009 - Zafalowani / Stoked (rola: Martha) 2009 - Geronimo Stilton (rola: Złodziejka) 2009 - Ja w kapeli / Im in the Band 2009 - Superszpiedzy / The Amazing Spiez (rola: Ciocia Trudy) 2008 - Stacyjkowo / Chuggington (rola: Wiola) 2008 - Iron Man (rola: Matka Gene?a / Reporterka TV) 2008 - Dzieciak kontra Kot / Kid vs Kat 2007/2008 - Magi-Nation (rola: Shimmer / Truptika / Boashi) 2007 - Czarodzieje z Waverly Place / Wizards of Waverly Place (rola: Theresa Russo) 2007 - Wielka rodzina / The Large Family (rola: Leszek) 2006 - Five Minutes More (rola: Gosia) 2006 - Złota rączka / Handy Manny (rola: Tania) 2006 - Lola i Virginia (rola: Dziewczyna Charlyego) 2006 - Śniegusie / Ozie Boo! (rola: Franio) 2006 - Spadkobiercy Tytanów / Class of the Titans (rola: Tezja) 2006 - Pomocnik św. Mikołaja / SantApprentice (rola: Elena), gościnnie 2006 - H2O, wystarczy kropla / H2O: Just Add Water (rola: Charlotte Watsford / Samanta Roberts / Sheryl) 2006 - Galactik Football (rola: Mei / Maya / Adin) 2005 - 2008 - Ben 10 (rola: Czarodziejka) 2005 - Rodzina Rabatków / La Famille Passiflore 2005 - Amerykański smok Jake Long / American Dragon: Jake Long (rola: Steno / Dolores) 2004 - 2007 - Nieidealna / Unfabulous (rola: Sue Singer) 2004 - Świat Todda / Todd World (rola: Mama Stefcii) 2004 - Koszmarny Karolek / Horrid Henry (rola: Śpiewająca Roksana) 2003 - Legenda Nezha / The Legend of Nezha (rola: Yin) 2002 - Kim Kolwiek / Kim Possible (rola: Kim Kolwiek) 2001 - 2006 - Liga Sprawiedliwych / Justice League (rola: Kara / Galatea / Barda Free / Shayera) 1999 - SpongeBob Kanciastoporty / SpongeBob SquarePants (rola: Agencja) 1978 - Był sobie człowiek / Il Était une fois... lhomme Polski dubbing - gry komputerowe: 2013 - StarCraft II: Heart of the Swarm (rola: Sara Kerrigan) 2012 - Risen 2: Mroczne wody / Risen 2: Dark Waters (rola: Badriya) 2012 - Diablo III (rola: Kala / Adena, sprzedawczyni osobliwości) 2012 - Sorcery: Świat Magii (rola: Królowa koszmarów) 2012 - Resistance: Burning Skies (rola: Natalie) 2011 - Uncharted 3: Oszustwo Drake?a / Uncharted 3: Drakes Deception (rola: Chloe Frazier) 2011 - The Elder Scrolls V: Skyrim (rola: Delphine) 2011 - Arcania: Upadek Setarrif / Arcania: Fall of Setarrif (rola: Zyra) 2010 - Arcania: Gothic 4 (rola: Zyra / Ahnnosiri) 2010 - Dragon Age: Początek - Przebudzenie / Dragon Age: Origins - Awakening (rola: Velanna) 2010 - StarCraft II: Wings of Liberty (rola: Banshee / Jessica Hall) 2009 - Uncharted 2: Among Thieves (rola: Chloe Frazer) 2009 - League of Legends (rola: Leona / Fiora) 2009 - Dragon Age: Początek / Dragon Age: Origins (rola: Nesiara) 2008 - Fallout 3 (rola: Sarah Lyons / Doktor Li) 2007 - Mass Effect (rola: Gianna Parasini) 2007 - Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy / Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer (rola: Kaelyn Gołębica) 2007 - Fantasy Wars (rola: Gilven) 2006 - Neverwinter Nights 2 (rola: Kaelyn Gołębica) 2001 - Alone in the Dark: Koszmar powraca / Alone in the Dark: The New Nightmare (rola: Aline Cedrac) Wybrane projekty muzyczne: 2010 - użyczenie głosu w animacji, reż.: S.Boddek i P.Greenaway na otwarciu Centrum Nauki Kopernik 2009 - Spektakl WARSZAWA FANTOM reż.: R.Kosewski / 4. Edycja Festiwalu Niewinni Czarodzieje w Warszawie (rola: Konduktorka) 2009 - udział w koncercie z okazji 65. rocznicy Powstania Warszawskiego, reż.: R.Kołakowski / Teatr Wielki w Warszawie 2004 - 2009 - OPERA ZA TRZY GROSZE reż.: L.Adamik / Teatr Syrena w Warszawie (rola: Polly) 2000 - 2006 - udział w Operach Radiowych: ZIMA, JESIEŃ, NIEBOSKA SYMFONIA, BALLADYNA reż.: A.Seniuk, muz.: M.Małecki / Sala Koncertowa Polskiego Radia w Warszawie 2003 - 2006 - WIELKA WODA reż.: J.Szurmiej / Teatr Rampa w Warszawie (rola: Agnieszka Osiecka) Wybrane projekty edukacyjne: 2009 - prowadzenie zajęć teatralnych w Ognisku Teatralnym u Machulskich 2009 - reżyseria spektaklu POLOWANIE z młodzieżą ze Studenckiego Teatru Praskiego 2007 - reżyseria spektaklu TAM KAM z udziałem polskiej i wietnamskiej młodzieży (premiera Teatr Staromiejski) Wybrane projekty społeczno - kulturowe: 2006 - PODRÓŻ DO AZJI - wycieczki na Stadion Dziesięciolecia w Warszawie 2005 - WIET NAM GRA - kampania społeczna na temat mniejszości wietnamskiej 2005 - scenariusz i reżyseria dokumentu WARSZAWIACY o mniejszości wietnamskiej Warszaty i kursy: 2009 - XII Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Tradycyjnej, Łukowiska 2007 - Warsztat Techniki dramowo-teatralne, Warszawa 2006 - V Edycja Letniej Sztuki Dialogu, Warszaty Teatralne, Wigry 2004 - Warsztaty wokalne prowadzone przez Marinę Kunikową, Warszawa Nagrody i Wyróżnienia: 2009 - Grand Prix IX Konkursu dla Aktorów na Interpretację Tekstu Biblijnego, Klasyki Polskiej i Obcej w Poznaniu, Noc Verba Sacra 2006 - WDECHA Gazety Wyborczej za projekt `Podróż do Azji` w kategorii Najciekawsze Wydarzenie w Warszawie 2006 - Wyróżnienie za film WARSZAWIACY na Międzynarodowym Festiwalu Kina Autorskiego w Zielonej Górze 2006 - Grand Prix Warszawskich Alternatyw Filmowych za film WARSZAWIACY 2003 - udział w finale Drugiej Edycji Festiwalu im. Anny German TAŃCZĄCE EURYDYKI w Zielonej Górze 1999 - Wyróżnienie za rolę Heleny w przedstawieniu ĆWICZENIA Z SZEKSPIRA w reż. Macieja Wojtyszki podczas Przeglądu Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi

O nas

Agencja Aktorska Skene niezmiennie reprezentuje interesy aktorów i aktorek od 1993 roku. Jesteśmy jedną z pierwszych i największych tego typu agencji w Polsce. Współpracujemy ze wszystkimi znaczącymi producentami filmowymi, telewizyjnymi i reklamowymi w Polsce.
Bardzo chętnie pracujemy przy etiudach studenckich, wspomagamy debiuty reżyserskie i kino offowe. Aktorzy i aktorki reprezentowanie przez nas, uczestniczą w międzynarodowych koprodukcjach z kinematografiami europejskimi, amerykańskimi czy azjatyckimi.
Nasz doświadczony zespół agentów aktorskich, wspomagają działy prawny i księgowy. W ramach naszych usług wykonujemy również sesje foto/video, aby jak najlepiej dostosować materiały promocyjne do wymagań rynku filmowego.

Kontakt

Skene Sp. z o.o.
00-724 Warszawa
ul. Chełmska 21

+48 22 841 38 21

skene.pl

info@skene.pl

Aktualności

Skene.Aktorska
Skene.Epizodyści
Skene.Teatr
Skene.Impresariat